Оренда Дитячих Колясок в Baby Service Київ

Варіанти кріплення дитячого автокрісла

Як закріпити автокрісло

Про встановлення автокрісла

Про автокрісла ми в Baby Service знаємо не з чуток, а в першу чергу з нашого багаторічного досвіду. Ми пропонуємо автокрісла в оренду для діточок всіх вагових категорій (в термінах стандарту безпеки R44/04).

Спочатку декілька слів про те, як встановлюється дитяче автокрісло.
Таких варіантів всього ТРИ:

Авто-люлька

Два останніх варіанти встановлення автокрілел можливі як на задньому, так і на передньому сидінні авто. Хоча переднє сидіння – це НЕ саме бажане місьце для автоподорожі дитини, навіть в найдорожчому атвокріслі.

Тип встановлення залежить, в першу чергу, від віку вашої дитини і типу автокрісла.

Тепер поговоримо про способи кріплення, фіксування автокрісла в автомобілі.

Тут нюансів значно більше.

 

Способи кріплення автокрісла

На сьогоднішній день існує всього два способи як можна закріпити дитяче автокрісло:

Можлива ще комбінація IsoFix і штатний ремінь безпеки автомобіля. Але в такому разі все одно основне навантаження, з точки зору безпеки, несе один з видів кріплення, а другий виконує якусь допоміжну функцію. 

Також можна почути або прочитати десь про якірне кріплення автокрісла. Але це не якийсь особливий вид кріплення!  Це додаткова фіксація верхньої точки при встановленні автокрісла з системою LATCH або ISOFIX. Для цього використовується так званий «якірний ремінь». Нижче про це докладніше.

Універсального способу кріплення автокрісла нема!
Способ залежить, в першу чергу, від того на який вік (вагу, зріст) дитини розраховано автокрісло і від клнструкції цього автокрісла.

Так в новому європейському стандарті безпеки автокрісел i-Size (R129) вже зроблена спроба спростити підхід до того як встановити і як кріпити дитячє автокрісло без помилок. Але і тут поки що  кріплення не є універсальним.

 

Як кріпити автокрісло ременем безпеки автомобіля

У нас це, поки що мабуть, самий поширений спосіб кріплення. Пасок безпеки зараз є в усіх автомобілях. Ну за виключенням зовсім рарітетних. І практично всі автокрісла, які сертифіковані по стандарту ECE R44/04, можуть кріпиться за допомогою ременя. Або ремінь безпеки використовується як додаткове кріплення.

Ось автокрісла стандарту i-Size для маленьких дітей зростом до 105 см вже фіксувати за допомогою паска безпеки НЕ МОЖНА. Тільки за доповмогою кріплення Isofix.

Кріплення автокрісла автомобільним ременем

Що потрібно пам’ятати при кріпленні автокрісла штатним ременем безпеки автомобілю

Краще зробити примірку на місці покупки або перед тим як збираєтеся, наприклад брати в оренду автокрісло. В принципі, ремінь можна замінити, але робити це треба в автосервісі. Самому «нарощувати» ремінь не варто. У разі великого навантаження при аварії місця з’єднанн можуть просто не витримати!

Цим же ременем пристібається і дитина в автокріслі. Для цих варіантів автокрісел може також в комбінації використовуватися кріплення типу Isofix, але тільки як додаткове! а не основне.

Ремінь безпеки автомобіля

Незважаючи на те, що виробники намагаються спростити цей процес: роблять спеціальні напрямні, розфарбовують їх в різний колір залежно від напрямку встановлення, малюють основні етапи на самому автокріслі, і таке інше, частіше за все процедура кріплення за допомогою ременя безпеки не тривіальна з першої спроби.

Плюси

Мінуси

 


Як кріпити автокрісло за допомогою системи Isofix або Latch

Стандарт Isofix опублікований Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) в 1999 році. Потім він був внесений в стандарт безпеки автокрісел ECE R44. Звідси і назва: ISO + fix (тобто «фіксувати», «закріпляти»).

Isofix представляє з себе два жорстких металевих стрижня або кронштейни зі застібками на кінцях в нижній рамі автокрісла, які можуть бути або фіксованими по довжині, або ховатися в раму автокрісла.

Кріплення IsoFix 

 

Кріплення IsoFix

Для цього кріплення в автомобілі повинні бути передбачені спеціальні петлі/скоби приварені до рами автомобіля в районі стику сидіння і спинки. Ось так вони можуть виглядадти:

Скоби для кріплення Isofix

 

Скоби для кріплення Isofix

 

 Скоби для кріплення Isofix

Latch («Латч») або LATCH (Lower Anchors and Tethers for Children), або ще іноді називають «м’який Isofix» є американським аналогом жорсткого кріплення Isofix. Обов’язковий в США з 2002 року. У нас зустрічається значно рідше ніж європейський варіант Isofix. У цій системі кріплення замість жорстких стрижнів використовуються ремені зі схожими застібками або карабінами на кінцях.

креленія Latch

 

креленія Latch

 

 креленія Latch

 

Для встановлення автокрісла за допомогою Isofix або Latch треба

Це третя точка опори, яка надає конструкції необхідну жорсткість. Саме це ось і є «якірне кріплення». Як ми вже говорили, такий якірний ремінь сам по собі не використовується. Він не забезпечує окремо без нижнього кріплення автокрісла його безпечного встановлення!

Опорна нога для автокрісла

Хоча це вимога і не обов’язкова, але є деякі атвокрісла або бази, які просто не встановлюються без цієї додаткової опори. Інакше вони будуть просто звисати з сидіння автомобіля. Також таке кріплення знімає небезпечне навантаження на жорстке кріплення автокрісла Isofix в разі різкого гальмування.

 

Ось так виглядає якірний ремень або Top Tether

   Якірний ремінь

Він може кріпитися в різних точках, в залежності від конструкції автомобіля

 Можливе кріплення якорного ременя

Місце якірного кріплення повинно бути позначено таким маркуванням (дитина в автокріслі і трос із якорем)

Маркування для якірного ременя

 

Так виглядає один з варіантів опорної ноги на прикладі авто кресла Maxi-Cosi Pearl.  Доречі воно є в оренду у нас в Baby Service. Звертайтеся, якщо треба.

Опорна нога автокрісла

Новий європейський стандарт безпеки i-Size вже вимагає обов’язкову наявність в автомобілях для встановлення універсальних автокрісел для дітей зростом до 105 см точки якірного кріплення для якірного ременя або місця для встановлення опорної ноги (на підлозі в цьому місці не повинно бути якихось скриньок, люків і таке інше). Також згідно цього стандарту автокрісла для дітей зростом до 105 см повинні кріпитися в автомобілі ТІЛЬКИ за допомогою системи Isofix.

 

Що потрібно пам’ятати при кріпленні автокрісла за допомогою ISOFIX і LATCH

Дитина фіксується внутрішніми ременями безпеки автокрісла. Штатний ремінь автомобіля іноді може використовуватися як додаткове кріплення.

Воно в даному випадку виконує більше функцію фіксації автокрісла в автомобілі без дитини. Основне кріплення для таких автокрісел все ж таки є штатний ремінь безпеки автомобіля. Пам’ятайте, у кріплення Isofix є обмеження по вазі дитини, щоб жорстке кріплення могло витримати навантаження в разі аварії. Це обмеження вказане на маркуванні на автокріслі.

Навіть є варіанти із звуковою і світловою індикацією правильного встановлення автокрісла для Isofix. Але незважаючи на це, інструкцію по встановленню бажано подивитися.

Плюси

Мінуси


Окремо для системи кріплення автокрісел Latch

Latch

Плюси

Мінуси

 

Де слід встановлювати автокрісло

Де найбезпечніше місце в автомобілі? Ми теж, як і багато хто, думали, що за спиною водія. Виявляється, ні.

Не завжди туди, на жаль, можна закріпити дитяче автокрісло. Але якщо є така можливість, то треба нею скористатися.

Ми не змогли знайти точної відповіді. Ніби як за водієм безпека більше. Але дотягнутися до малюка важко і найчастіше висадка його буде відбуватися на проїжджу частину. А це не вже не дуже безпечно.

Якщо автокрісло знаходиться за пасажирським сидінням, по діагоналі від водія, то водієві складніше тримати зоровий контакт з дитиною через дзеркало, треба додаткове. Зате легше дотягнутися рукою, і висадка буде відбуватися на тротуар, а не проїжджу частину

Так що загалом тут повністю вибір за вами. Дивіться за обставинами. 

 

Навіщо знати про різні способи кріплення автокрісла

Для того, щоб закріпити автокрісло в автомобілі, як ви зрозуміли, вам знадобитися наступний інструмент…
тобто НІякого інструменту.

Якщо він таки вам знадобився, то швидше за все ви придбали якесь неправильне автокрісло. Все що вам знадобитися – це

В інструкцію до автокрісла, саме в даному випадку, все-таки варто заглянути. Бо встановлення автокрісла «методом навмання» може дорого коштувати. Правильне кріплення автокрісла – це одна з основ безпеки вашої дитини! Само по собі автокрісло не забезпечує повну бездоганну безпеку дитини.

Виявляється, що саме через неправильне кріплення автокрісла відбувається досить багато травм і смертей під час ДТП. Це навіть було враховано при розробці та введення нового європейського стандарту безпеки автокрісел i-Size (R129).

Ось уявіть: ви вирішили перший раз стрибнути з парашутом! Або пірнути з аквалангом без інструктора і супроводу! Ви б стали збирати парашут або акваланг і «закріпляти» на себе його абияк, аби швидше і там «по дорозі розберемося що до чого»? Ага! Зовсім ні! А чому?

Парашут

Ну, відповідь очевидна. Ось тому і до кріплення дитячого автокрісла теж треба підходити серйозно, як до підготовки до стрибка з парашутом або занурення під воду. 

Перед тим як купувати дитяче автокрісло або брати його в оренду для поїздки, не полінуйтеся, гляньте в документацію вашого автомобіля. Там є точно дуже важлива інформація про те, яке автокрісло підійде. Вирішить де ви збираєтесь його встановлювати і як кріпити. Способи кріплення автокрісел ви тепер знаєте:)

Ось такі нескладні, але, сподіваємося, корисні рекомендації від Baby Service батькам.

Рекомендуємо

Автокрісло Cybex Cloud Q

Cybex Cloud Q

Єдине автокрісло для ваших колясок Cybex, що розкладається.

Детальніше
Автокрісло Maxi-Cosi Pearl

Maxi-Cosi Pearl

Дуже комфортне і безпечне автокрісло Maxi-Cosi Pearl в Оренду.

Детальніше
Автокрісло Maxi-Cosi AxissFix

Maxi-Cosi AxissFix

Автокрісло стандарту I-SIZE – це максимально безпечні подорожі для діток 61-105 см зросту.

Детальніше
097 175 13 50
063 366 00 95
066 759 99 12

Ми працюємо для вас
пн-пт 9:00 - 18:00
cуб 9:00 - 12:00